Ana Sayfa / Kahince / Ordu’da Elbeyi Mahallesi kanatinaya alındı

Ordu’da Elbeyi Mahallesi kanatinaya alındı

Ordu’da koronavirüs nedeniyle karantinaya alınan mahalle Elbeyi Mahallesi. Ordu Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bir mahallenin karantinaya alındığı belirtildi.

Ordu Kabataş ilçesine bağlı Elbeyi Mahallesi korona nedeniyle karantinaya alındı. Yapılan yazılı açıklamada, Kabataş ilçesi Elbeyi Mahallesi’nde vaka sayılarının arttığı ve bu nedenle karantina uygulandığı ifade edilerek, “Vaka ve olası vaka ile bunların temaslıları sonucu ev karantinasında bulunan kişilerin sayısında artış olduğu tespit edilmiştir. Bu kapsamda korona virüs salgınının kontrol altına alınması amacıyla, Ordu ili Kabataş ilçesi Elbeyi Mahallesi’nde 15 Ekim 2020 tarihi gece yarısından itibaren ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina kararı alınmasına, söz konusu mevkii ile olan giriş çıkışların kapatılmasına karar verilmiştir” denildi.

Açıklamada ayrıca, kurallara uyulup-uyulmadığının denetleneceği, uymayanlar hakkında ise idari ve adli işlem yapılacağı bildirildi.

İlginizi Çekebilir

Bingöl deprem 4.0 büyüklüğü

Son depremler Bingöl 25 Ekim deprem büyüklüğü 4.0. Bingöl’de 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD …

%d blogcu bunu beğendi: