Ana Sayfa / Kime Ait / Orhan Demir nereli, yaşı ve kim?

Orhan Demir nereli, yaşı ve kim?

Orhan demir aslen nereli, neci ve kim bilgileri. İBB Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanan Orhan Demir’in yaşı, mesleği, kariyeri araştırılıyor.

İBB’de başkan Ekrem İmamoğlu kendi takımını kuruyor profesyoneller işbaşına geliyor. Orhan Demir de bunlardan biri. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşımdan Sorumlu Genel Sekreter Yardımcılığı’na atanan Orhan Demir, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nden 1979 yılında mezun oldu. Orhan Demir, yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı.

ORHAN DEMİR NERELERDE ÇALIŞTI KARİYERİ

raylı sistemler işin ehline emanet İBB’de. 1983 – 1994 yılları arasında sırasıyla, İmar ve İskan Bakanlığı Büyük İstanbul Nazım Plan Bürosu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, STFA Mühendislik A.Ş.’de şehir plancısı, müdür yardımcısı ve proje müdürü olarak görev yapan Orhan Demir, 1986 yılından bu yana, başta İstanbul olmak üzere ülkemizin farklı kentleri ve bölgeleri için hazırlanan ulaşım ana planları, karayolu, tramvay, hafif raylı sistem, metro sistemleri talep analizleri, fizibilite etütleri gibi kentsel ve bölgesel ölçeklerdeki ulaştırma projelerinde görev aldı.
Demir, 1999 yılından bu yana Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ulaşım planlaması konusunda dersler veriyor, atölye çalışmalarına katılıyor.

İlginizi Çekebilir

Terra Pizza kime ait, sahibi, kuruluşu

Pizza Pizza olarak bilinen Terra Pizza kime ait, ne zaman kuruldu ve nerelerde şubesi var …

%d blogcu bunu beğendi: