Ana Sayfa / Kahince / Prof. Naci Görür İstanbul depremi uyarısı

Prof. Naci Görür İstanbul depremi uyarısı

#deprem. Prof. Dr. Naci Görür İstanbul 3.2 büyüklüğündeki depremi değerlendirdi yaptığı açıklama ile korkuttu. İstanbul’un Avcılar ilçesinde meydana gelen ve çevre ilçelerden de hissedilen 3.2 büyüklüğündeki depremi yorumlayan Prof. Dr. Naci Görür, “Bu saatten sonra kilitli olan Kumburgaz fayı üzerinde olan depremler hiç hoş değil, rahatsız edici” dedi.

İstanbul 3.2 büyüklüğündeki deprem ne anlama geliyor büyük depremin habercisi mi uzmanlar yorumladı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden yapılan açıklamada saat 16.55’te meydana gelen depremin Marmara denizinin 4.8 kilometre derinliğinde olduğu kaydedildi. Deprem Avcılar ve çevre ilçelerde hissedildi.

“DEPREM BEKLENDİĞİMİZ FAY ÜZERİNDE”

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından 3.2 büyüklüğündeki depremi yorumladı.

Görür, şu ifadeleri kullandı:

* Arkadaşlar, bugün Marmara’da meydana gelen 3.2’lik deprem şekilde görüldüğü gibi deprem beklediğimiz Kumburgaz Fayı üzerinde.

* Gerçi Marmara’da bu büyüklükteki depremler çökel içerisinde gaz çıkışları sonucu da gelişiyor ama onlar daha çok Tekirdağ Fayında görülüyor.

* Bu saatten sonra kilitli olan Kumburgaz fayı üzerinde olan depremler hiç hoş değil, rahatsız edici.

İlginizi Çekebilir

Bekir Coşkun’un cenaze töreni

Bekir Coşkun için cenaze töreni düzenlendi Ankara’da. Bekir Coşkun’un cenaze törenine CHP’liler yoğun katılım sağladı, …

%d blogcu bunu beğendi: