Ana Sayfa / İlginç / PUBG oynayanın tutuklandığı ülke

PUBG oynayanın tutuklandığı ülke

PUGB oyunu oynananlar bakın hangi ülkede tutuklanıyor. Dünyada yasaklanan oyunlar ve bilgisayar oyunları. Hindistan’da akıllara zarar bir uygulama başlatıldı. Sınav döneminde öğrencilerin akademik performansını düşürdüğü gerekçesiyle PUBG oynamak yasaklandı.

Hindistan’da PUGB oynayanlar tutuklanıyor.

Hint polisi, Hindistan’ın batısında yer alan Rajkot şehrinde 10’dan fazla öğrenciyi son dönemin en popüler oyunlarından biri olan PUBG’yi oynadıkları için tutukladı.

Rajkot polisi, Momo ile birlikte PUBG’yi, gençlere kötü örnek olduğu ve şiddete sürüklediği gerekçesiyle yasakladıklarını Twitter’dan açıkladı.

Oyunun yasaklanma gereçkesi ise, sınav döneminde oyunun başından ayrılamayan öğrencilerin akademik başarıların düşmesi olarak gösterildi.

Bu kapsamda 9 Mart’ta başlayan yasağın 30 Nisan’a kadar süreceği belirtiliyor.

Hint basınında yer alan haberlere göre yasak gerekçesiyle topluma açık alanlarda PUBG oynadığı tespit edilenler tutuklanacak. Yasağın sosyal medyada yayılmasının ardından tepkiler de gecikmedi. Yasağın kişilik haklarını ihlal ettiği yorumları öne çıktı.

İlginizi Çekebilir

Yılan derisi forma ManU’nun

İngiltere Manchester United’ın yeni yılan derisi formasını konuşuyor. Manchester United’ın yeni sezonda giyeceği 3. forma …