Ana Sayfa / Manşet / Rahmi Koç’un son durumu

Rahmi Koç’un son durumu

Rahmi Koç Covid-19 tedavisi görüyor son sağlık durumunu Amerikan hastanesi açıkladı. Rahmi Koç koronavirüse nerede nasıl yakalandı ve son sağlık durumu nasıl, iyileşiyor mu açıklama geldi. Amerikan Hastanesi’nden korona virüs teşhisi konan ünlü iş adamı Rahmi koç ile ilgili açıklama geldi yapılan açıklamada Koç’un sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Rahmi Koç, koronayı yeniyor. Tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi Rahmi Koç’un son sağlık durumu ile ilgili açıklama yaptı. Korona virüs teşhisi konan ve hastanede tedavide olan ünlü iş adamı Rahmi Koç ile ilgili açıklama geldi. Amerikan Hastanesi’nden yapılan açıklamada Koç’un sağlık durumunun iyi olduğu ve tedbir amaçlı izlendiği belirtildi.Rahmi Koç ile ilgili Amerikan Hastanesi’nden şu açıklama yapıldı:”Koç Holding Şeref Başkanı Sayın Rahmi M. Koç 16 Ekim 2020 tarihinde hafif üst solunum yolu enfeksiyonu belirtileri ile Amerikan Hastanesi’ne başvurmuştur. Yapılan incelemede COVID-19 testi pozitif bulunmuştur. Kendisinin sağlık durumu iyi olup, hastanemizde tedbir amaçlı izlenmektedir.”

RAHMİ KOÇ, YAŞI, BAŞARILARI VE SERVETİ

RAHMİ KOÇ KİMDİR?

Rahmi M. Koç, 1930 yılında doğdu. Harp Akademileri’nde yedek subaylık hizmetini tamamladıktan sonra 1958 yılında Otokoç şirketinde görev alarak Koç Topluluğu’nda çalışmaya başladı. 1960’ta Koç Topluluğu’nun Ankara’daki temsilci şirketi Koç Ticaret’e geçti.

1964’te, daha bir yıl önce kurulan Koç Holding’in Ankara’dan İstanbul’a taşınmasıyla, Rahmi Koç da Genel Koordinatör sıfatıyla holdingin başına geçti ve İstanbul’a taşındı.

Rahmi Koç, 1970 yılında yedi kişilik İcra Komitesi’nin Başkanı oldu ve 1975 yılında İdare Meclisi Başkan Yardımcılığı’na başlamasının ardından, 1980 yılında da dört kişilik üst düzey idarecilerden kurulu, Koç Holding İdare Komitesi Başkanı oldu.

Babası Vehbi Koç’un 1984 yılında İdare Meclisi Başkanlığı’nı kendisine devretmesinin ardından Rahmi Koç, 30 Mart 1984’te Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini aldı. 4 Nisan 2003’te görevinden emekli oldu ve yerini en büyük oğlu Mustafa Koç (ö.2016)’a bıraktı.

Rahmi Koç emekli olduktan sonra, daha önce babasının da yaptığı gibi, Koç Holding Onursal Başkanlığı’nı üstlendi.

İlginizi Çekebilir

Fransa’yı boykot eden Müslüman ülkeler

Hangi ülkeler Fransa’ya karşı boykot başlattı bilgisi. Müslüman ülkelerden hangileri Fransız ürünlerine karşı boykot başlattı …

%d blogcu bunu beğendi: