Ana Sayfa / Kime Ait / Rıfat Serdaroğlu yaşı, neci ve kim?

Rıfat Serdaroğlu yaşı, neci ve kim?

Çoban Ateşi Hareketi nedir kurucusu kim ve amaçları ne sorusunun yanıtını bulmak için öncelikle Rıfat Serdaroğlu kim sorusu yanıtlanmalı. Çoban Ateşi hareketi toplumsal bir hareket olarak başladı ve şimdi partileşiyor. İşte bu hareketin başlatıcısı Rıfat Serdaroğlu aslen nereli ve kim diye soruluyor. 

Rıfat Serdaroğlu Tansu Çiller döneminin bakanıydı. Rıfat Serdaroğlu aslen nereli, kaç doğumlu, mesleği ve kimdiri ile siyasi yaşamı ve çizgisi sorgulanıyor. Rıfat serdaroğlu Çoban Ateşi Hareketi ile yine siyasi gündemdeki yerini aldı.

RIFAT SERDAROĞLU MEMLEKETİ, EĞİTİMİ VE KARİYERİ

Rıfat Serdaroğlu, 1948 yılında İzmir Bergama’da doğmuştur. Babası Kemal Serdaroğlu’dur. İzmir Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünden mezun oldu.

Adalet Partisi Bergama İlçe Başkanlığı yaptı. 1977 yılında Bergama belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1984 yılında DYP İzmir il teşkilatının kurucuları arasında yer aldı ve 1985’te ilk kongrede il başkanı seçildi.

RIFAT SERDAROĞLU PARTİSİ VE BAKANLIK YAPTIĞI DÖNEM

Milletvekili seçilene kadar memleketinde serbest çiftçilik yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde İzmir 3. bölgeden milletvekili oldu. DYP’de yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı ve teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1993 yılında Tansu Çiller Hükümetinde Sağlık Bakanı olarak görev yaptı.

1991 yılında 19. Dönem DYP Milletvekili, 1996 yılında 20. Dönem DYP Milletvekili ve 1999 yılında 21. Dönem İzmir ANAP milletvekilliği yaptı. 1998 yılında ANAP’a geçti. 2002 yılında ANAP’tan ayrıldı. 15 Ocak 2011 tarihinde yapılan Demokrat Parti kongresinde genel başkanlığa aday oldu ancak seçilemedi.

İlginizi Çekebilir

TCDD özelleşiyor iddiası

TCDD’nin taşımacılık hizmetinin özelleştirileceği öne sürüldü. Cumhuriyet tarihinde ilk defa TCDD, yolcu taşımacılığı hizmetini özel sektöre …

%d blogcu bunu beğendi: