Ana Sayfa / Sağlık / Sağlık 18 bin personel atama sonuçları

Sağlık 18 bin personel atama sonuçları

Son dakika haberler Sağlık bakanlığı 18 bin personel atama sonuçları açıklandı. Sağlık Bakanlığı atama ve tercih sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. 18 bin kişilik personel alımı için sayısal bilgileri de paylaşan Sağlık Bakanlığı 17 bin 991 kişinin yerleştirildiğini, 9 kişilik kadronun ise boş kaldığı bilgisini verdi. Sağlık Bakanlığı atama sonuçları bilgilerine göre boşta kalan 9 kişilik kadronun ise perfüzyonist kadrosuna ait olduğu belirlendi. Peki, Sağlık Bakanlığı atama sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alımı için gerçekleşen 2020/5 tercih sonuçları ve atama sürecine dair bazı bilgiler

ÖSYM Sağlık bakanlığı 18 bin personel atama sonuçlarını açıkladı. Sağlık bakanlığı personel alım sonuçları sorgulama. KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı atama ve tercih sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Sonuçlar, kurumun resmi internet sitesi üzerinden TC Kimlik Numarası ve şifre ile öğrenilebilecek. Toplam 179 bin 373 kişinin tercih yaptığı KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı yerleştirme sürecinde 17 bin 991 adayın yerleştirmesi yapıldı. 9 kişilik kadro ise boş kaldı. Toplam 18 bin sağlık personelinin istihdam edileceği atama sürecinde en çok istihdam, hemşire ve sağlık teknisyeni alanında gerçekleşti. İşte, KPSS 2020/5 Sağlık Bakanlığı tercih ve atama sonuçları hakkında detaylı bilgiler

Sağlık Bakanlığı tercih sonuçları hakkındaki sayısal bilgilere göre 179 bin 373 kişi tercih yaptı. 18 bin kişilik kadroya yerleşen kişi sayısı 17 bin 991 oldu. Lisans düzeyindeki 9 kişilik kadro ise boş kaldı.

Ortaöğretim alanında 58 bin 453 kişinin tercih yaptığı KPSS 2020/5 için 3 bin 27 kişilik kontenjanın tamamına yerleştirme gerçekleşti. Yerleştirmenin tamamlandığı bir diğer alan ise Ön Lisans oldu. Ön Lisans alanında 75 bin 573 kişi tercihlerini gerçekleştirdi. Buna göre 3 bin 287 kişilik kontenjanın tamamı doldurulmuş oldu.
Lisans alanında ise 45 bin 347 kişi tercihlerini tamamladı. 11 bin 686 kişilik kontenjanın 9 kişilik bölümü boş kaldı.

BOŞ KALAN KONTENJANLAR HANGİLERİ OLDU?

Boş kalan 9 kontenjan şu şekilde;

363756806 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ADANA ÇUKUROVA DEVLET HASTANESİ – ADANA – SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

372797706 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ – ADIYAMAN – SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

389945018 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI AKSARAY ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ – AKSARAY – SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

350550115 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI TATVAN DEVLET HASTANESİ – BİTLİS – SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

345952716 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ MENGÜCEK GAZİ EAH – ERZİNCAN – SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

360625609 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ISPARTA ŞEHİR HASTANESİ – ISPARTA – SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

389945310 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI NİĞDE ÖMER HALİSDEMİR ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA
HASTANESİ – NİĞDE – SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

317753010 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI ORDU ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ – ORDU –
SB-TAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

334898412 T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SBÜ SAMSUN EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ – SAMSUN – SBTAŞRA PERFÜZYONİST 1 kişi

PERFÜZYONİST NE İŞ YAPAR?

2011 yılında resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanuna göre; Perfüzyonist,Perfüzyon alanında LİSANS eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan mezun veya diğer LİSANS eğitimleri üzerine PERFÜZYON alanında yüksek lisans yapan; kalp ve/veya büyük damarlarda yapılacak müdahelelerde ilgili uzman tabibler gözetiminde kalp akciğer makinasını kullanarak beden dışı kan dolaşımını yöneten sağlık meslek mensubudur.

PERFÜZYONİST’İN GÖREVLERİ

İlgili uzman hekimlerle işbirliği yaparak;
Kalp-akciğer makinasını yönetir.
Ekstrakorporeal dolaşım ekipmanını yönetir.
Kardiyopulmoner bypass ve ekstrakorporeal dolaşım sırasında hastanın fizyolojik parametrelerini takip eder ve gerekli girişimlerde bulunur.
Miyokardın korunmasıyla ilgili gerekli işlemleri (kardiyopleji uygulaması) yapar.
Hemofiltrasyon-ultrafiltrasyon ve aferez uygulamalarını yapar.
Antikoagülasyonun monitörizasyonu, analiz edilmesi ve gereken girişimlerin yapılmasını sağlar.
Terapötik hipotermi-hipertermi uygulamaları, termojenik lavaj ve vucüt sıcaklığı regülasyonu yapar.
Ekstrakorporeal dolaşım ekipmanı üzerinden kan ürünleri transfüzyonu, gerekli medikasyon ve anestezik ajanların uygulamasını yapar.
Ototransfüzyon, cell saver uygulamasını yapar.
İzole organ ve ekstremite perfüzyonunun yapılmasını, kemoterapötiklerin ve hücresel tedavilerin verilmesini sağlar.
Gerektiğinde donör doku ve organlarının korunmasına yardımcı olur.
Ekstrakorporeal membran oksijenasyon (ECMO) ve kısa, orta ve uzun dönem ventriküler destek cihazlarının yönetimini yapar.
İntravasküler membran oksijenasyon yönetimini yapar.
Kan gazları ve kan biyokimyasnın monitörizasyonu, analiz edilmesi ve gerekli girişimlerin yapılmasını sağlar.
Preoperatif hasta hazırlığı ve operasyon sonrası mortalite ve morbidite toplantılarına aktif olarak katılır.
Gerektiğinde trombosit jel üretimini yapar.
Ekstrakorporeal dolaşım fonksiyonlarının sağlanması için gerekli malzeme ve tekniğe hekimle konsülte ederek karar verir.
Ekstrakorporeal dolaşım desteğinde olan hastanın transportunda destek sağlar.
Ekstrakorporeal dolaşım sistemleri ve hasta dolaşımıyla ilgili hasta kayıtlarını tutar.
Ekstrakorporeal dolaşım sistemleriyle ilgili olarak perfüzyonist, perfüzyonist adayları ve diğer tıbbi personelin eğitimine ve yeterlilik/performans değerlendirmesine destek verir.
Kalite kontrolü çalışmalarında rol alır.
Mesleki gelişimini sağlamak amacıyla alanıyla ilgili bilimsel etkinliklere katılır, bilimsel yayınları izler ve değerlendirir.
Profesyonel etik kurallarına uyar.
Hasta haklarına duyarlılık gösterir.

İlginizi Çekebilir

Sakarya süper taşıyıcı kadın

Bir kadın Sakarya’da süper taşıyıcı olarak birçok insana koronavirüs bulaştırdı. Sakarya’da karantina altına alınacak bölgeler …

%d blogcu bunu beğendi: