Ana Sayfa / Kahince / Sultanahmet Dini Yayınlar Fuarı ne zamana kadar açık?

Sultanahmet Dini Yayınlar Fuarı ne zamana kadar açık?

Sultanahmet’te açılan dini yayınlar kitap fuarı hangi tarihe kadar açık kalacak giriş ücretli mi, hangi yayınevleri katılıyor ve kitap fiyatları nasıl bilgisi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle bu yıl 38’incisi düzenlenen “Dini Yayınlar Fuarı”, Sultanahmet’te açıldı. Aynı zamanda Çamlıca Camii’nde de açılan kitap fuarı 1 Haziran’a kadar, Sultanahmet’teki kitap fuarı ise 31 Mayıs’a kadar hizmet verecek. Toplamda 184 yayınevinin yer aldığı fuarda çok sayıda yazar; konferans, söyleşi ve imza günü etkinlikleriyle kitapseverlerle buluşacak. Ramazan’da kitapla buluşma geleneği devam edecek.

Dini yayınlar kitap fuarı Sultanahmet 31 Mayıs 2019 gününe kadar açık kalacak. Sultanahmet dini yayınlar fuarına gidiş ve ücreti bilgisi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) destekleriyle Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından organize edilen “38. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı” (Dini Yayınlar Fuarı), Sultanahmet’te açıldı. Eş zamanlı olarak Çamlıca Camii avlusunda da açılan kitap fuarı için açılış töreni düzenlendi. Sultanahmet Meydanı’ndaki açılış törenine; İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İBB Kültür Daire Başkanı Rıdvan Duran, İBB iştiraki Kültür AŞ Genel Müdürü Kemal Kaptaner, Dini Yayınlar Genel Müdürü Fatih Kurt, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, yazarlar ve kitapseverler katıldı.
FUARDA KİTAPLAR YÜZDE 50’YE VARAN İNDİRİMLE SATIŞA SUNULDU
37 yıldır aralıksız olarak düzenlenen “Dini Yayınlar Fuarı” bu sene hem Sultanahmet’te hem de Çamlıca Camii’nde kapılarını kitapseverlere açtı. Sultanahmet’teki kitap fuarı 31 Mayıs’a, Çamlıca Camii’ndeki kitap fuarı ise 1 Haziran’a kadar hizmet verecek. Sultanahmet kitap fuarında 105 yayınevi, 144 stant yer aldı. Çamlıca Camii’nde ise 80 stant, 40 yayınevi katıldı. Fuarda Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Arapça gibi farklı dillerde de yayınlar stantlarda yerini aldı. Çok sayıda yazar; konferans, söyleşi ve imza günü etkinlikleriyle kitapseverlerle biraraya gelecek. Fuar süresince birçok yayınevi yüzde 20 ile yüzde 50 arasında indirimle kitaplarını satışa sundu. İBB iştiraki Kültür AŞ ise fuar süresince stantta yer alan kitaplarını yüzde 40’a varan indirimle satacak. Fuar; saat 11:00 ile 24:00 saatleri arasında hizmet verecek.
GÜLTEKİN: “KİTAPLA KANATLANAN KADİM MEDENİYETİN TEMSİLCİLERİYİZ”
Fuarın açılış töreni Kur’an-ı Kerin tilavetiyle başladı. Konuşmasında fuarın önemine dikkat çeken Gültekin, “Kitap ilmin, kapısıdır. Bizler de kitapla kanatlanan kadim bir medeniyetin temsilcileriyiz. İstanbul birleştiren, buluşturan, kavuşturan bir mananın sembolü. Bu yüce manayı mimarisinde, tarihinde, doğasında taşıyan İstanbul’umuz çağlar önce ilmin, irfanın ve sanatın merkezi olmuştur. ‘Ramazan kitapla buluşuyor’ sloganıyla yola çıkan ve bizleri de kitapların zengin dünyasında buluşturan bu fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

VGM burs başvuru nasıl yapılır

Burs veren devlet kuruluşları ve burs başvuru nasıl yapılır bilgileri. VGM bursu nasıl alınır nereye …

%d blogcu bunu beğendi: