Ana Sayfa / Sağlık / Sülük ve Hacamat aşıdan korur mu?

Sülük ve Hacamat aşıdan korur mu?

Korona aşılarına karşı sülük ve hacamat tedavileri giderek yaygınlaşıyor. Bazı uzmanlar faydasız derken bazı isimler ise yararlı olabileceğini belirtiyor. PCR testi yaptırmamak için aşı olan bir yurttaşın hastanenin bahçesinde, getirdiği sülüğü aşı yaptırdığı koluna yapıştırdığı öğrenilmişti. Uzmanlar, bu uygulamaların tehlikesine dikkat çekti.

Türkiye kaosun içinde. Milyonlar toplu taşımada seyahat edebilirken şehirlerarası yolculuk için PCR ve aşı zorunlu. kimse akıl etmiyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye. Akıl ve mantık hem Bill’in adamlarında hem de karşı tarafta adeta tatile çıkmış durumda. Milyonlarca doz aşıya rağmen korona yayılıyor kimse aşıdan kaynaklı olabilir mi diye sormuyor soramıyor çünkü afaroz edilirler. Toplumu manüpile eden Mehmet Ceyhan gibi isimler, adeta tıp tanrıları gibi hareket ederek karşı sesleri bastırıyor, ellerindeki güce güvenerek sağa sola hakaret etmeyi kendilerine hak olarak görüyor. Vatandaş da zorunlu olarak aşı olmak zorunda kalabiliyor.

Türkiye’de koronavirüse karşı aşılanma kampanyaları devam ederken, milyonlarca kişi de sırası gelmesine rağmen aşı yaptırmıyor. Bunun üzerine geçen hafta Sağlık Bakanlığı; tiyatro, sinema, konser gibi toplu etkinlik alanları ve uçak ile şehirlerarası otobüs yolculuklarında “negatif PCR testi” şartı getirdi.

Aşılarını yaptırmayan yuttaşlar, etkinliklere ve seyahatlare katılmak için ücretlerini kendileri ödeyerek PCR testi yaptırmak zorundalar.

PARA VE GÜCE TAPAN BİLL’İN İNSANLARI ORTALIKTA CİRİT ATIYOR

Ancak tüm bunlara rağmen aşı ve PCR karşıtlarının yaptıkları bazı uygulamalara akıl sır ermiyor. PCR testi yaptırmamak için aşı olan bir vatandaşın hastanenin bahçesinde, getirdiği sülüğü aşı yaptırdığı koluna yapıştırması “Pes” dedirtti. Haberglobal.com.tr’ye konuşan uzmanlar, bu tarz uygulamaların tehlikesine dikkat çekiyor.

Twitter’da hemşire olduğunu söyleyen bir yurttaş, PCR testi zorunluluğundan kurtulmak için aşı olmaya gelen bir vatandaşın, hastaneden çıkar çıkmaz aşı bölgesine sülük yapıştırdığını “Şu an hayatımın şokunu yaşıyorum” sözleriyle paylaştı.

Aşısını yaptığı yurttaşın aşıyı emmesi için sülük kullandığını belirten hemşire şu ifadeleri kullandı: “PCR testi vermemek için aşı yaptırmaya gelen vatandaşın aşısını yaptık. Çıktı bahçede koluna sülük yapıştırdı. Aşıyı emmesi için pes yaaa pes doğrusu. Bill Gates Türk insanın aklı ile baş edemez. Kendine gelsin.”

 “AŞI VÜCUTTAN ÇIKMAZ”

Haber Global’in haberine göre, aşıyı vücuttan çıkarmak için, sülük, hacamat ve çeşitli karışımlar kullananların olduğunu söyleyen Prof. Dr. Güner Sönmez, “Aşıyı bu şekilde vücuttan çıkarmanın imkanı yok. Mecburiyetten aşı olan insanların bir kısmının aşı olduktan sonra aşıyı çıkarmak için bazı gayretler içine girdiğini duyuyoruz” diye konuştu.

Aşı olduktan sonra hemen sülükçüye gidip kollarına sülük yapıştıranların olduğunu belirten Profesör Sönmez, bir takipçisinin kendisini aradığını ve Balıkesir’de bir kişinin bunu sektör haline getirdiğini söylediğini aktardı.

“PARA TUZAĞI”

Profesör Sönmez, takipçisinin “Bu kişi yüksek bir meblağ karşılığında aşı olanlara evinde bir karışım hazırlayıp veriyor” dediğini söyleyerek, “Bunlar tamamen para tuzağı” ifadelerini kullandı.

Hücrelerin içerisine giren bir şeyin sülük ya da hacamatla çıkarılmasının mümkün olmayacağını aktaran Prof. Dr. Güner Sönmez, “Boşuna bir uğraş. Tamamen bilim dışı bir uygulama. Aşının vücuttan dışarı çıkarılmasına yaramayacağı gibi sadece paranızı kaybetmenize neden olur” şeklinde konuştu.

Aşının etkisinin azaltılamayacağını veya aşıyla verilen maddelerin inaktive edilemeyeceğine de dikkat çeken Prof. Sönmez şunları söyledi: “Sadece kendinizi kandırmış olursunuz. İnsanlar böyle yöntemlere başvurmasınlar.”

“TAMAMEN SAÇMALIK”

Bu tür uygulamarın tamamen saçmalık olduğunu belirten Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Zencir de aşının vücuttan çıkarılmasının mümkün olmayacağını söyledi.

Profesör Zencir, “Bir şekilde bellek hücrelerini aktive etmeye çalışıyorsunuz yani vücuda mikrobu tanıtmış oluyorsunuz. Aşıdan bağımsız vücuda bir mikrop girdiğinde vücut onu tanır. Ne yaparsanız yapın siz bu tanımayı gerçekleştirmiş virüse ‘Artık tanıma ‘ diyemezsiniz” dedi.

“BUNA İNANMAK BİLE SIKINTILI”

“Tüm kanı da boşaltsanız, tüm kemik iliğini de boşaltsanız o tanıma işi devam eder” diyen Prof. Zencir son olarak şunları söyledi: “Ortalama bir tıp eğitimi almış herhangi bir kişi, bunun mümkün olmadığını bilir. Buna inanmak bile çok sıkıntılı bir şey.”

TÜRKİYE ADETA TEZATLAR ÜLKESİNE DÖNMÜŞ DURUMDA.

Sorgulama, araştırma yetisi korku pompalanması ile kaybeden toplulukların sonu umarız helak ile bitmez. Türkiye kaos ve krizin içinde ama maalesef bunu görecek aklı başında, aklı selim insanlar ya korkularından, ya makam ve mevkilerini kaybetmekten ya da inançsızlıklarında seslerini çıkarmıyorlar çıkaramıyorlar. sözde bilin insanı proflar ise maalesef o gücün konrolünde milyonları belirsizliğe sürüklüyor.

İlginizi Çekebilir

Biden ölüyor mu?

ABD Başkanı Biden’in çok ağır hasta olduğu öne sürüldü. Joe Biden’in sürekli öksürük nöbeti geçirmesi, …

%d blogcu bunu beğendi: