Ana Sayfa / Kahince / Teröristlerin alçak planı

Teröristlerin alçak planı

Barış Pınarı Harekatı sürerken YPG-PKK’lı teröristlerin kiliselerden ve dini mabetlerden havan ve roketli saldırıları da sürüyor. Teröristler kirl propaganda için dini mekanları kullanıyor ancak bu kalleş projeleri ifşa oldu. Suriye’nin doğusunda başlayan harekatla birlikte Türk askerinin karşısına çıkamayan YPG’li teröristler, Hristiyanların ibadet ettiği kiliseleri mevzi olarak kullanarak, havan atışlarını buradan yaptı. Sivilleri hedef alan teröristler TSK’nın din konusunda hassasiyetini bildikleri için kiliselere sığınarak kirli bir strateji içine girdi.

Terörist alçaktır, kalleştir bir kez daha görüldü. Barış Pınarı Harekatı sürerken teröristler dini binalardan Türkiye’ye yönelik saldırı düzenleyerek Türk askerinin buraları hedef almasını istiyor ancak bu kirli ve kalleş planları hemen ifşa oldu. Havadan ve karadan ateş altına alınan Tel Abyad, Resulayn ve Kamışlı bölgesindeki teröristlerin dün roket ve havan ile düzenlediği saldırılarda, Mardin’in Nusaybin ilçesinde anne ile 2 kızı, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde 2 çocuk, Akçakoca ilçesinde ise 1’i 9 aylık bebek 2 sivil şehit olmuştu. TSK’nın karşısına çıkamayan teröristlerin havan saldırılarını kiliseden yaptığı öğrenildi. TSK’nın mabetler konusunda hassasiyetini bilen YPG’liler Batı kamuoyunu etkilemek için Hristiyan tuzağına sığınmış durumda.

YPG MABETLERİN ARKASINA SIĞINIYOR
Gazeteci-yazar Abdulkadir Selvi bugünkü köşe yazısında ‘PKK’nın Hristiyan tuzağı’ başlığıyla Barış Pınarı Harekatı’nı kaleme aldı. Terör örgütü YPG’nin kirli bir Hrıstiyan tuzağına sığındığını belirten Selvi, teröristlerin Batı kamuoyunu etkilemek için kilisiden saldırı yaptığını ve sosyal medyada kirli bir propaganda içinde olduklarını bildirdi.

“HRİSTİYANLARIN YAŞADIĞI ALANLARDAN SALDIRIYORLAR”
“Terör örgütü, Hristiyan kartını kullanarak Batı kamuoyunu aleyhimize geçirmek için Türkiye’yi tuzağa düşürmeye çalıştı.” diyen Selvi, “Dün Tel Abyad’dan Akçakale’yi hedef alan havan atışları yapıldı. Elbette ki hedef sivil halkta korku ve paniğe neden olmaktı. Havanla saldıran PKK-YPG’nin stratejik bir hedefinin olduğu ortaya çıktı. Havan toplarının izlerini takip eden güvenlik birimlerimiz bunların terör örgütünün mevzilerinden değil, yerleşim yerlerinin içinden atıldığını tespit etti. Havan mermilerinin izlerinin takip edilmesi üzerine atışın Tel Abyad’daki Hristiyanların yaşadığı alanlardan yapıldığı tespit edildi.” ifadelerini kullandı.

TERÖRİSTLERDEN KİRLİ PROPAGANDA
Selvi ayrıca, “Havanların özelikle Hristiyanların kiliselerinin, konutlarının, hastanelerinin duvarının dibinden ve yine Hristiyanlara ait okulun bahçesinden atıldığı belirlendi. Havanların mobil araçlardan atıldığı tespit edildi ancak anında vurulmadı. Terör örgütünün Batı kamuoyunda “Türkiye Hristiyanların mabetlerini hedef alıyor” propagandası yapmasına fırsat vermemek için araçların bölgeyi terk etmesi beklendi. Hristiyanların bulunduğu mahallin dışına çıktığı tespit edildiği anda ise vurularak imha edildi.” dedi.

“BATI’YI ETKİLEMEK İÇİN…”
Teröristlerin Batı kamuoyunu etkilemek için türlü oyunlara girdiğini bildiren Selvi, şöyle devam etti: “Barış Pınarı harekâtında ise yeni bir stratejiyi uyguluyorlar. ABD’de yönetim üzerinde etkin olan Evanjelistleri ve Batı kamuoyunu etkilemek için ‘Türkiye Hristiyanların kutsal mabetlerini hedef alıyor’ propagandasını yapıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan da ‘Hristiyanlara roket atıp ‘Türkiye bombalıyor’ diyorlar’ sözleriyle buna dikkat çekti. Harekâtın başladığı 9 Ekim gününden itibaren Hristiyanlarla ilgili kirli bir kampanya yürüten terör örgütü, MİT’in ve TSK’nın dikkati sayesinde şu ana kadar bu yönde tek bir kanıt sunamadı. Çünkü harekâtın hedefinde sadece teröristler var. Sivillerin, mabetlerin, okulların, hastanelerin zarar görmemesi için azami dikkat gösteriliyor.”

İlginizi Çekebilir

Radika otu ne işe yarar

Radika otu nerede yetişir neye faydası var ve nerelerde kullanılıyor bilgisi. bitkiler ve faydaları. radika …

%d blogcu bunu beğendi: