Ana Sayfa / Kime Ait / Ticari araç satışı durduruldu

Ticari araç satışı durduruldu

Hangi ticari araçların alım satımı durduruldu, ikinci el ticari araçlar ne zamana kadar alım satım yapılmayacak bilgisi. koroanvirüs ekonomiye ve taşıma sektörüne etkileri. Ulaştırma Bakanlığı, insanların evden çıkamadığı, taşımacılığın yükünün arttığı bir dönemde çok tartışılacak bir karara imza attı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında geçici bir düzenlemeye giderek, taşımacılık faaliyetlerine imkan sağlayan yetki belgesi verilmesini ve mevcut firmaların da filoya yeni araç katma işlemlerini geçici olarak durdurdu.

Taşımacılık için ticari faaliyet belgesi durduruldu ticari araç alım satımı yapılmayacak. İlgili kurum ve kuruluşlara gönderilen yazıda, “Koronavirüsün (COVID-19) yayılımının önlenmesi ve vatandaşlara etkisinin en aza indirilmesini teminen; 03.04.2020 tarihi saat 23:59’dan başlamak üzere, 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği çerçevesinde ilk defa yetki belgesi verilmesinin ve yetki belgesi eki taşıt belgelerine taşıt ilave işlemleri ikinci bir talimata karar durduruldu” ifadeleri yer aldı.

HİÇBİR ARAÇ SATILMAYACAK

Otomotiv sektörü temsilcileri, bu kararın ekonomiye olumsuz etki yaratacağını belirterek, “Bu karar ile ticari araç grubunda yeni araç satışları tamamen duracak, hiç bir aracın alım satımı yapılamayacaktır. Yani ticari araç yetkili satıcılarının faaliyetleri tamamen duracak, bu durum diğer iş kollarının da ekonomiye sağladığı katkıya olumsuz etkileyecektir” açıklamasını yaptı.

İnsanların evden çıkamadığı bir süreç yaşarken, bu dönemde kargo ve malzeme taşımacılığı yapan şirketler hayati öneme sahip. Taşımacılıkta yük bu kadar artarken alınan kararın bu durumu sekteye vuracağı da belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

İsrail kargo uçağı İstanbul’da

İstanbul-Tel Aviv kargo uçak seferleri yeniden başlıyor. İsrail kargo uçağı Atatürk Havalimanı’na indi. Ticari nedenlerden …

%d blogcu bunu beğendi: