Ana Sayfa / Manşet / Topu 100 lira olan dondurma

Topu 100 lira olan dondurma

Yaz lezzeti dondurma ve en ilginç dondurma haberi. bu dondurmanın topu 100 lira özelliği ise koyun sütü, anzer balı ve İran safranı ile hazırlanmış olmalı. Kadıköy’de topu 100 liraya satılan dondurma ve dondurmacının adı. Kadıköy’de bir dondurmacıda satılan ve içinde İran safranı bulunan özel dondurma, fiyatıyla dudak uçuklatıyor. Şeker yerine Anzer balı kullanılarak yapılan dondurmanın bir topu 100 liradan satılıyor.

Zenginlik farklılığı ve farklı lezzetleri tatmayı da imkan tanıyor. düşünün ki bir top dondurma 100 lira acaba siz kaç  top yerdiniz? İşte Kadıköy’deki o dondurmacı dondurmasını topunu 100 liradan satıyor ünlüler ve zenginler kilo ile alıyor. İran Safranı, anzer balı ve halis koyun sütü ile karılan dondurmanın müdavimleri elbette zenginler. Topu 100 liraya satılan özel dondurmacı ise Kadıköy Göztepe’de işinden de oldukça memnun. hatat dondurmacı bu parayla hayır bile yapıyor. Göztepe’de bulunan bir dondurmacıda, alışık olduğunuz tatların yanı sıra müşterilerin beğenisine sunulan özel bir dondurma yer alıyor. Yapımında kullanılan malzemeler nedeniyle fiyatı dudak uçuklatan dondurma koyun sütüyle hazırlanıyor. Şeker yerine Anzer balı ile tatlandırılan dondurmayı pahalı yapan ise içinde bulunan İran safranı.

Fiyatıyla dikkat çeken dondurmanın bir topu 100 lira, kilogram fiyatı ise 2 bin 500 liradan satılıyor.

“HAYIR KURUMLARINA BAĞIŞLIYORUZ”

Dondurma dükkanının sahibi Erhan Osmanoğlu hazırladığı bu özel dondurmaya ilginin olduğunu belirterek, “Görmüş olduğunuz dondurmayı koyun sütüyle yapıyoruz. Kesinlikle şeker kullanmıyoruz. Tamamen Anzer balıyla yapıyoruz ve İran safranıyla servise hazır hale getiriyoruz. Bu dondurma spesifik bir dondurma. Topu 100 lira. Biraz pahalı. Bunu ülkemizin önde gelen simaları sipariş veriyor. Bugüne kadar 5 kilo yaptık.” dedi. Dondurmayı kişiye özel yaptığını söyleyen Osmanoğlu, “Buradan elde ettiğimiz karı da, kar amacı gütmeden direk hayır kurumlarına bağışlıyoruz. Zaman zaman tabii ki ilgi var. Ve enfes bir tada sahip, yiyen biliyor. Kesinlikle çok lezzetli.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Kılıçdaroğlu’ndan 3 şehit için başsağlığı mesajı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Ocak günü Suriye’de şehit olan 3 asker için başsağlığı mesajı …

%d blogcu bunu beğendi: