Ana Sayfa / Kadınca / Trendyol kime ait, sahibi

Trendyol kime ait, sahibi

Demet Mutlu aslen nereli, neci ve kim, eğitimi. Trendyol kime ait, sahibi kim ve Trendyol com ne zaman kim tarafından kuruldu bilgisi. Trendyol ortakları kimler ve ilk ne zaman kuruldu. Trendyol com kaç müşterisi var günlük site giriş ziyaretçi sayısı. Trendyol ürünleri ve indirimleri nasıl, diğen online alışveriş siteleri ile karşılaştırması. Demet Mutlu, Trendyol’u ilk kiminlerle kurdu finansmanını nasıl sağladı ve Trendyol nasıl büyüdü stratejisi. 

Trendyol sahibi kim, ne zaman kuruldu, Trendyol com nasıl bir site trendyol güvenli mi, Trendyol alışveriş güvenli mi bilgisi. Trendyol kurucusu Demet Mutlu aslen nereli, yaşı ve kim? Demet mutlu eğitimi ne ve Demet Mutlu trendyol com’u ne zaman kurdu? Trendyol ortakları var mı kimler, Trendyol ve Demet mutlu hakkında tüm merak edilenler online alışveriş siteleri çalışma stratejisi ve karlılık oranı.

Demet Mutlu, 22 Ağustos 1971 New York doğumludur.

Türkiyenin en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Trendyol’un kurucusu ve CEO’su olan iş kadınıdır. Liseyi İtalya’da okuduktan sonra New York Üniversitesi Ekonomi Bölümünü birincilikle bitiren Mutlu, daha sonra ise Harvard’da MBA’e (Master Of Business Administration) kabul edildi.
Demet Mutlu master eğitiminin ikinci yılında, kendi işini kurma fikri ağır basınca Harvard’ı yarım bırakmıştır. Kendi hayalini kurduğu işi yapmak isteyen Mutlu, 300 bin dolar sermaye ile Bebek’teki evinin salonunda kuruduğu Trendyol’u 2010 yılı mart ayında yayına geçirerek, siteyi ilk 16 ayda değeri 150 milyon dolar olan bir şirket haline getirmiştir.

Mynet’in kurucusu Emre Kurttepeli sitenin ilk yatırımcısı olmakla birlikte, daha sonra e-ticaret alanında ünlenen Sidar Şahin de sitenin ortakları arasında yer almıştır.

Kleiner Perkins Caufield ve Byers şirketinden yatırım alan Trendyol 2010 yılına geldiğimizde cirosunu 34,033.478 dolara ulaştırmayı başarmıştır. Facebook adresi üzerinde de e-mağaza olanakları bulunan marka 2013 yılında Maslak’taki yeni ofisine taşınmış, daha sonra bu binaya Trend Store’u açmıştır. Ayrıca Demet Mutlu Trendyol’u kurmadan önce İsviçre, Japonya, Amerika ve Türkiye’de finans, pazarlama ve iş geliştirme alanlarında çalışıp, kendini geliştirmiştir.
Mutlu, farklı ülkelerde ofis açmak yerine depolar açmayı ve büyümesini Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetler’de sürdürmeyi planlıyor.

Trendyol Grup, Türkiye’de moda e-ticaret sektöründeki alışveriş sitesidir. Trendyol Grup markaları arasında Trendyol.com, Modagram.com ve Milla by trendyol bulunur.

Trendyol, Türk tasarımcıların ürünlerini internet ortamında satışa sunan ilk sitedir. DSM Grup Danışmanlık İletişim ve Satış Ticaret A.Ş’nin iştiraki olarak çalışmalarını sürdüren Trendyol, farklı giyim mağazalarından alışveriş yapabilmenize olanak sağlar. T-29 adını verdikleri kalite kontrol testi ile birlikte çalışacakları firmaları belirlemiş oluyorlar. Demet Mutlu siparişlerinin çoğunu İstanbul, Ankara ve İzmir’den aldığını söylüyor, ancak siparişlerin yüzde ellisi ise Anadoludan geliyor. Üye sayısı 4 milyonu aşan Trendyol, gün geçtikçe büyüyen bir marka haline gelmiş bulunmakta.

Demet Mutlu’nun girişimci kadınlara mesajı var. “Hata yapmaktan korkmayın, bazen başarısız olabilirsiniz ve hatalarınızdan öğrenirsiniz.”


Young Global Leaders tarafından Avrupa’nın göze çarpan genç liderlerinden biri olarak aday gösterilip, seçilmiş. 2016 yılında Türkiyeden seçilen tek lider kendisi olmuş. Business of Fashion tarafından moda dünyasının En Etkili 500 listesine ikinci kez seçilmiştir.

DEMET MUTLU’NUN ALDIĞI ÖDÜLLER

Fortune Dergisi, Dünyanın En Güçlü 10 Kadın Girişimcisi, 2011 Ekovitrin Dergisi, Yılın Starları Anketi, Yılın İş Kadını Ödülü, 2012 Dünya Ekonomik Forumu, Genç Küresel Lider Ödülü, 2016

İlginizi Çekebilir

Sadakatsiz bu akşam neden yok

Sadakatsiz 9. bölüm bu akşam yayınlanmayacak. Sadakatsiz son bölüm neden yayınlanmadı sorusu. Sadakatsiz yayından mı …

%d blogcu bunu beğendi: