Ana Sayfa / Yaşam / Turiste de PCR zorunluluğu geldi mi?

Turiste de PCR zorunluluğu geldi mi?

Türkiye’de turistlere de PCR dayatması ya da Aşı pasaportu zorunluluğu getirildi iddiası. Rus aşıları Türkiye’de aşısız sayılacak mı? Türkiye’de çokça tartışılan ‘Ülkeye gelen yabancı turistten neden PCR testi istenmiyor?’ konusu netliğe kavuştu. Rus İnterfax ajansı ‘Türklerin tepkisi üzerine Türkiye’deki yabancı turistlerden PCR testi istenmeye’ başlandığını duyurdu.

PCR dayatması turiste de zorunlu oldu iddiası. Türkiye’De herkese pCR ve aşı kartı zorunluluğu getirildi mi? Rus aşısı Türkiye’de aşıdan sayılmıyor mu?

Rus Interfax ajansı, Türkiye’de yurt içi seyahatlerde yabancılardan da PCR testi istenmeye başlandığını yazdı.

Ajans 6 Eylül’de uygulanmaya başlayan İçişleri Bakanlığı genelgesinde ilk başta yabancıların Türkiye içi seyahatlerde aşı veya PCR testi zorunluluğundan muaf tutulduğunu hatırlattı.

Interfax’ın aktardığı Rusya Tur Operatörleri Birliği açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Türk havayolu şirketleri ilk başta internet sitelerinde paylaştıkları bilgilerde, yabancıların bu zorunluluktan muaf tutulduğunu aktardı. Fakat Türklerin sosyal medyada gösterdiği tepkiden sonra turistlerden de PCR testi veya aşı belgesi istenmeye başladı.”

Ajans, Sputnik Light aşısını olanların da Türkiye’de aşılı kabul edilmediğini ve bu yüzden PCR testi veya hastalığı son 6 ayda geçirdiklerine dair belge göstermek zorunda kaldıklarını yazdı. Kaynak: Karar

İlginizi Çekebilir

Hamburger’de insan parmağı çıktı

Hamburgerin içinden insan parmağı çıktı. Dünyaca ünlü bir hamburger firmasının ürnünün içinden insan parmağı çıktı, …

%d blogcu bunu beğendi: