Ana Sayfa / Manşet / Türkiye süper güç oluyor

Türkiye süper güç oluyor

DÜNYA GÜNDEM HABERİ. Türkiye, Ortadoğu’nun en güçlü ordusuna ve gelişmiş teknolojili silahlarına sahip oluyor. bunu yazan bir İsrail gazetesi. Dünyada Ankebut Ağı, Türkiye’ye yönelik sinsi planlarını uygulamaya alırken Türkiye de kendini savunma ve son kale olmanın verdiği ihtiyatla adımlarını atıyor. İsrail basınının yüksek tirajlı gazetelerinden Jerusalem Post, Türkiye’nin savunma sanayiindeki çalışmalarını ele aldı. Türkiye’nin Orta Doğu’nun bir numaralı askeri gücü olma yolunda ilerlediği belirtilen haberde, “Türkiye, insansız hava aracı teknolojisinde bir dünya markası haline geldi” denildi.

Doğu Akdeniz’de, Ege’de gerilim sürerken bir yandan da Ankebut ağı denilen yapının Türkiye’yi sarmalayan kirli planı işliyor iddiaları var. Peki Türkiye savunma anlamında ne kadar hazır ve hazır olacak o büyük kapışmaya işte bu sorunun yanıtını yine siyonizmin kalesi İsrail’den yanıt geldi. Türkiye’nin savunma sanayiindeki çalışmaları İsrail basınında geniş yankı uyandırdı. Jerusalem Post gazetesi, Türkiye’nin Orta Doğu’nun bir numaralı askeri gücü olma yolunda ilerlediğini yazdı.

“TÜRKİYE DIŞA BAĞIMLILIKTAN KURTULMAYI HEDEFLİYOR”

Haberde Türkiye tarafından geliştirilen güdümlü silah teknolojilerine ve sıvı yakıtlı roket motoru çalışmalarına vurgu yapıldı. Bu yöntemle Türkiye’nin savunma sanayiinde dışa bağımlılıktan kurtulmayı hedeflediği söylendi.

TÜRKİYE’NİN KURDUĞU ASKERİ ÜSLERE DE DİKKAT ÇEKİLDİ

Bölgede Türkiye’nin, stratejik öneme sahip Somali ve Katar gibi ülkelerde askeri üsler kurmasına da dikkat çekildi. Haberde, Türkiye’nin batı ülkelerine ve Çin’e benzer minyatür, hipersonik ve yönlendirilmiş enerji silahları üreterek savunma kabiliyetini genişletmeyi hedeflediği belirtildi.

“TÜRKİYE, İHA TEKNOLOJİSİNDE BİR DÜNYA MARKASI HALİNE GELDİ”

Türkiye’nin insansız hava aracı teknolojisinde bir dünya markası haline geldiğine de özellikle vurgu yapıldı. Bayraktar SİHA’larının başarısı vurgulanırken, Irak, Suriye ve Libya’da SİHA’ların etkili bir biçimde kullanılmasına da dikkat çekildi.

İlginizi Çekebilir

Subotic Denizlispor’da

SPOR HABERİ. Denizlispor Subotic’i renklerine bağladı. Bir dönem Borussia Dortmund forması giyen ve iki Bundesliga …

%d blogcu bunu beğendi: