Ana Sayfa / Kahince / TUS 2019 sonuçları ve sorgulama

TUS 2019 sonuçları ve sorgulama

TUS SONUÇ AÇIKLANDI 18 EYLÜL. 2019  TUS SONUÇ SORGULAMA. TUS ve STS sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Adaylar 1 Eylül tarihinde uygulanan TUS ve STS sınavının sonuçlarına http://sonuc.osym.gov.tr sayfasından T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

ÖSYM, TUS sonuçlarını açıkladı 18 Eylül 2019. TUS sonuç sorgulama ekranı ve puan durumu bakma. 01 Eylül 2019 tarihinde uygulanan 2019-TUS (2. Dönem) ve 2019-STS Tıp Doktorluğu (2.Dönem) sınavlarına ait sonuçlar açıklandı. Adaylar, sınav sonuçlarına 18 Eylül 2019 tarihinde saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.

TUS VE STS SINAV SONUÇLARI

TUS NEDİR?

TUS yani Tıpta Uzmanlık Sınavı, tıp fakültesi mezunlarının uzmanlık eğitimi alabilmeleri için girdikleri bir branş seçme sınavıdır. ÖSYM tarafından yılda iki kez; eylül ve nisan aylarında Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde yapılır. Sınav iki basamaktan oluşur. Bunlar Tıbbi Yabancı Dil sınavı ve Bilim sınavıdır. İlk sınav olan Tıbbi Yabancı Dil sınavında başarılı olan adaylar Bilim sınavına girerler. Bilim sınavından başarılı olan adaylar ise yapacakları tercihlere göre uzmanlık eğitimlerine kabul edilirler.

İlginizi Çekebilir

e-Devlet askerlik celp yerleri

Celp dönemleri 2020 ve e-devlet askerlik yeri öğrenme ve sorgulama. Askerlik yerleri açıklandı. Corona virüs …

%d blogcu bunu beğendi: