Ana Sayfa / Kahince / Uşak’tan ABD’li şirketlere yaptırım

Uşak’tan ABD’li şirketlere yaptırım

Uşak Belediyesi, ABD’li şirketlere yaptırım uygulamaya başladı, Facebook. Google ve Twitter gibi ABD’li şirketlere verilen reklamları kesti. Türkiye ABD’ye direniyor. Türkiye ile ABD arasında yaşanan ve her geçen gün giderek büyüyen siyasi krize Uşak Belediyesi de dahil oldu. Belediye, Twitter hesabından yaşanan siyasi krizin ardından medya reklam planlamalarında Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube‘a ayrılan bütçeyi tamamen kaldırdığını duyurdu.

Uşak belediyesi sosyal medya reklamlarını durdurdu ABD’li şirketler için. ABD’ye karşı ne yapılabilir Türkiye’deki ABD şirketleri ve kuruluşları önem kazandı. Türkiye ile ABD arasında yaşanan krize bir tepki de Uşak Belediyesi’nden geldi. Belediyenin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada “Bugün ülkemizin yaşadığı krizden sonra medya reklam planlamamızıdan Facebook, Google, Instagram, Twitter ve Youtube‘a ayırdığımız bütçeyi tamamen kaldırmış bulunmaktayız” denildi.

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan da “Ülkemizin üç yanı denizlerle, her tarafı düşmanlarla çevrili ama çalışmaya devam edeceğiz, yılmayacağız, başaracağız, kazanacağız. İstikrar devam edecek, Türkiye büyümeye devam edecek. Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. 17/25’te denediler olmadı. 15 Temmuz’da denediler olmadı. Şimdi de ekonomimiz üstünden taarruz başlattılar. Ne yapalım? Dolar 6 oldu diye teslim mi olalım? Boyun mu eğelim? Ülkenin anahtarını ABD’ye mi verelim? Bu ülkeyi eski günlerine götürmelerine müsaade etmeyeceğiz.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Ziraat konut kredi faizi düştü

Ziraat Bankası yeni konut kredi faizi ve faiz indirimi. Konut kredilerinde ilk faiz indiren banka …