Ana Sayfa / Kadınca / Van kedisi en güzel seçildi

Van kedisi en güzel seçildi

Van kedisi Su 200 tür kedi arasında en güzel kedi seçildi İstanbul’da. İstanbul’da kedi güzellik yarışması sonuçlandı. İstanbul’da düzenlenen “Uluslararası Mutlu Kediler Yarışması”nda podyuma çıkan Van kedisi “Su”, 200 tür arasında birinci seçildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, “Yarışmadan çok iyi bir sonuçla döndük. Bu yarışmayla Van kedisinin dünyanın en güzel kedisi olduğu tescillendi” dedi. 

En mutlu kediler yarışmasında Van Kedisi su en güzel kedi seçildi ve Van kedisi kedi yarışmasında birinci oldu. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezince koruma altında tutulan Van kedilerinden “Su”, İstanbul’da düzenlenen “Uluslararası Mutlu Kediler Yarışması”nda birinci oldu.

EN MUTLU KEDİLER YARIŞMASI

Cana yakınlığı, beyaz ve ipeksi kürkü, aslan yürüyüşü, uzun ve kabarık kuyruğu, değişik göz renkleri ve suya düşkünlüğüyle öne çıkan Van kedileri, yerli yabancı herkesin ilgisini çekiyor.  YYÜ Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezince “Kedi Villası”nda koruma altına alınan kardeş kediler “Su” ve “Başak”, 2 ve 3 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilen “7. Uluslararası Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı” kapsamında düzenlenen “Uluslararası Mutlu Kediler Yarışması”nda podyuma çıktı. Yarışmada “Su”, jüriden en yüksek puanı alarak birinci oldu.

“KEDİMİZ ŞAMPİYONLARIN ŞAMPİYONU OLDU”

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 ülkeden 200 kedi ırkının yer aldığı yarışmadan çok iyi bir sonuçla
döndüklerini söyledi. Şevli, “Kedimiz, şampiyon kedilerin katıldığı yarışmada şampiyonların şampiyonu oldu. En güzel kedi seçilerek bütün ödülleri aldı. Bu yarışmayla Van kedisinin dünyanın en güzel kedisi olduğu tescillendi.” dedi.

“KEDİLERE VERİLEN EMEKLER BOŞA GİTMEDİ”

Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya da şu bilgileri verdi, “Yarışmada ilk olarak her kedi kendi ırkı arasında yarıştı, burada kedimiz birinci oldu. Kategori birincileriyle yapılan yarışmada da yine birinci olduk. Dolayısıyla kedimiz yarışmanın birincisi seçildi. Van kedisinin kentin tanıtımına önemli katkısı olacağını düşünüyoruz. Van kedisine verilen emekler boşa gitmedi. Hak edilen bir birincilikti. Dolayısıyla dünyada güzelliği tescillenen kedilerimize ziyaretçi sayısının artacağını düşünüyoruz.”

İlginizi Çekebilir

Rihanna’nın yeni iç çamaşırı koleksiyonu

Rihanna iç çamaşırı koleksiyonu yeni modelleri. iç çamaşırı en son modellerç ve rihanna’nın yeni koleksiyonlarının …

%d blogcu bunu beğendi: