Ana Sayfa / Kahince / YAP açılımı, amblemi, kimin partisi?

YAP açılımı, amblemi, kimin partisi?

YAP açılımı ne, kimin partisi, amblemi ne, amblemindeki anlamlar ne sorusu. Ali babacan ile Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin ismi mi YAP ne demek bilgisi. Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurması beklenen yeni parti tartışmaları devam ederken Türk Patent ve Marka Kurumu’na Yaşam ve Adalet Partisi için başvuruda bulunulduğu ortaya çıktı.

Yaşam ve Adalet partisi kısaltması YAP kimin tarafından kuruldu, kimin partisi ve sembolü ne, sembolünün anlamı ne soruları. YAP Davutoğlu’nun mu yoksa Ali babacan’ın mı partisi soruları, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurması beklenen yeni parti tartışmaları devam ederken, bugün yeni bir parti için ilk adım atıldı.

Milli Gazete’nin haberine göre; kısa adı YAP olan Yaşam ve Adalet Partisi için için Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TPE) başvuru yapıldı. TPE ismi koruma ve inceleme altına aldığı belirtildi. Ayrıca yeni partinin logosunda “başak”, “güneş” ve “terazi” simgelerinin yer alması dikkat çekti.


KİMİN BAŞVURUDA BULUNDUĞU BELLİ DEĞİL

TPE sitesinde başvuruyla ilgili, “Başvurunuz veri giriş aşamasındadır. Mal ve hizmet girişi, kodlama ve arama işlemlerinden sonra KHK”nın 7. maddesine / 6769 sayılı Kanunun 5. maddesine uygunluk açısından incelenecek olup reddedilip edilmeyeceğine karar verilecektir.” ifadelerine yer verildi.

TPE’nin erişime açık sayfasında Yaşam Ve Adalet Partisi için kimin başvuruda bulunduğu ise henüz belirtilmemiş.

İlginizi Çekebilir

Plajlar bu hafta sonu açık (27-28 Haziran)

27-28 Haziran sokak kısıtlamasında halk plajları açık olacak. Yarın ve pazarg ünü nereler açık kısıtlamadan …

%d blogcu bunu beğendi: