Ana Sayfa / Kadınca / Yasemin Can’a madalya kazandıran hata

Yasemin Can’a madalya kazandıran hata

YASEMİN CAN. İSRAİLLİ ATLETİN YARIŞ BİTTİ SANARAK DURMASI SONRASI AVRUPA ATLETİZM ŞAMPİYONASI 5000 METRE KOŞUsunda bronz madalya kazandı. Avrupa Atletizm Şampiyonası Kadınlar 5000 metre finalinde İsrail adına yarışan Lonah Salpeter inanılmaz bir hata yaptı. Bitime 1 tur kala yarış bitti zannedip sevinmeye başladı. Oysa ki önünde koşması gereken 400 metre daha vardı. Onu geçen Milli sporcumuz Yasemin Can bronz madalya kazanırken Salpeter yarışı madalyasız tamamladı.

İsrailli kadın atletin büyük hatası Yasemin Can’a madalya kazandırdı. Avrupa Atletizm şampiyonası,5000 metre kadınlar finalinde İsrailli Salpeter, sondan bir önceki turda, ikinci sıradayken yarış bitti sanarak yavaşladı ve kenara doğru hamle yaptı.

Ancak yarışın henüz bitmediğini ve bir tur daha koşması gerektiğini anlayınca tökezleyip devam etti ancak yarıştan düşüp büyük bir avantaj kaybetti. Son 400 metrede Eilish McColgan ve Milli sporcumuz Yasemin Can’a geçilip yarışı dördüncü sırada tamamladı. Onun bu hatası sonrası önüne geçen Türk atlet Yasemin Can yarışı 3. sırada tamamlayıp bronz madalyanın sahibi oldu. Yarışı 4. biriten İsrailli Salpeter ise madalya alamamanın üzüntüsüyle kendisini çimlere atarak büyük bir hüsran yaşadı. İsrailli kadın atlet Lonah Chemtai Salpeter, Almanya Berlin’de düzenlenen Avrupa Atletizm şampiyonasında 10 bin metreyi 31 dakika 43,29 saniyede koşarak altın madalyanın sahibi olmuştu.

İlginizi Çekebilir

İstanbullu Gelin son bölüm arabada ilişki

İstanbullu Gelin Osman ve Gülbin arabada ilişki sahnesi seyircinin tepkisini çekti. İstanbullu Gelin son bölümünde …