Ana Sayfa / Genel / Zekeriya Alp neci, kim, yaşı

Zekeriya Alp neci, kim, yaşı

Zekeriya Alp, Fenerbahçe camiasını kızdıran sim olarak öne çıkınca herkes kim bu Zekeriya Alp neci, yaşı, nereli diye merak etmeye başladı. Zekeriya Alp kimdir? Kural hatası olduğu iddia edilen Alanyaspor-Fenerbahçe karşılaşması sonrasında açıklama yapan Zekeriya Alp, kısa sürede sosyal medyada gündem olmayı başarıyor. Uzun süredir tartışmalı isimler arasında yer alan isim hakkında açıklama yapılmaya devam ediyor

ZEKERİYA ALP KİMDİR? NECİDİR

Zekeriya Alp, 1 Ocak 1948 tarihinde İstanbul’da doğdu. Ailesi Yugoslavya göçmen olan Alp, Feriköyspor’un alt yapısında futbola başladı. 1966 – 1968 sezonunda iki sene Feriköyspor’da top koşturduktan sonra 1968 yılında Beşiktaş’a transfer oldu.

1978 yılına kadar 11 sezon Beşiktaş’da oynadı. Defans oynadığı için Beşiktaş ile sahaya çıktığı 204 lig maçında 6 gol attı. 1978 yılında da futbolu bıraktı.

Zekeriya Alp, futbol hayatı boyunca 22 defa Türkiye Millî Futbol Takımı’nda forma giydi.

Futbolu bıraktıktan sonra spor yazarlığı, TV yorumculuğu ve spor yöneticiliği yaptı. Çeşitli dönemlerde Beşiktaş yönetiederasyonu’nda görev aldı. Levent Bıçakçı yönetiminde Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcülüğü yaptı

Zekeriya Alp, aynı zamanda RUYİAD (Rumeli Yönetici ve İş Adamları Derneği) üyesidir.

2012 yılında Yıldırım Demirören’in Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına gelmesinin ardından TFF yönetimi ona MHK başkanlığı teklif ettiğinde kendisi de şaşırdı. Önce kabul etmedi daha sonra teklife sıcak bakarak MHK Başkanı oldu.

16 Aralık 2014 tarihinde Zekeriya Alp, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı olduğu görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Altyapı Kariyeri:

– 1966 – Feriköyspor

Profesyonel Futbol Kariyeri :

1966 – 1968 – Feriköyspor

1968 -1978 – Beşiktaş

Millî Takım Kariyeri :

1967 – Türkiye U-18

1970 – Türkiye U-21

1971 – 1975 – Türkiye

İlginizi Çekebilir

Rüyamda ayna gördüm anlamı

Rüyamda ayna görmek ne manaya gelir ayna rüyaları tabiri ve yorulması. Rüya tabirleri. Ayna sadece …

%d blogcu bunu beğendi: